مشاوره رایگان تلفنی

پیامک سررسید

پیامک سررسید یکی دیگر از ابزارهای پرکاربرد سامانۀ پیامک ۲۴ است. در این راهنما، قصد داریم تمام آنچه برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است را به صورت تصویری به شما آموزش دهیم.

پیامک سررسید چیست؟

همانطور که از نام این ابزار مشخص است، پیامک سررسید می تواند پیامک های شما را در یک بازه زمانی مشخص به صورت دوره ای برای مشتریان ارسال کند. به این شکل که شما در سررسید یک زمان خاص جهت ارسال پیامک تعیین می کنید و باقی کار را به سامانه می سپارید تا در زمان گفته شده پیامک را به طور خودکار ارسال کند.

پیامک سررسید چه کاربردهایی دارد؟

شما بسته به نیاز خود می توانید استفاده های متنوعی از پیامک سررسید داشته باشید. برای مثال:

 • اطلاع رسانی تاریخ سررسید بیمه

با استفاده از این ماژول میتوانید تاریخ سررسید بیمه مشتریانتان را به آنها اطلاع رسانی کنید.

مثلا یک شرکت بیمه قصد دارد به مشتریانی که اعتبار بیمه آنها ده روز دیگر به اتمام می رسد پیامک یادآوری تمدید بفرستد.

این شرکت می تواند ده روز قبل از موعد پایان اعتبار بیمه برای ارسال پیامک اقدام و هر دو روز یک بار پیامک اطلاع رسانی را تکرار کند.

 • اطلاع از پایان سرویس های سالیانه

این قابلیت ماژول سررسید به درد شرکت ها و سازمان هایی می خورد که خدماتی با اشتراک سالیانه یا ماهانه ارائه میدهند.

این شرکت ها می توانند چند روز قبل از اتمام اشتراک سرویس، این موضوع را به مشتری اطلاع بدهند. به این ترتیب مشتری می تواند برنامه ریزی لازم را انجام داده و نسبت به تمدید سرویس اقدام کند.

ماژول پیامک سررسید بهترین ابزار برای این کار است تا تمامی این یادآوری ها به صورت خودکار انجام شوند.

توجه: تفاوت این ماژول با پیامک زماندار، در تنظیم زمان ارسال است. بدین صورت که در این قسمت علاوه بر تعیین تاریخِ اولین و آخرین ارسال، می توانید تعداد دفعاتی را که می خواهید بین این دو تاریخ ارسال پیامک انجام شود، تعیین نمایید.

بنابراین ارسال دوره ای پیامک تنها به حالت روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه محدود نشده و حتی می شود هر دو یا سه روز یکبار، پیامک مورد نظر را به مخاطبین ارسال کرد.

آموزش: چگونه از پیامک سررسید استفاده کنیم؟

برای یادگیری نحوه استفاده از پیامک سررسید، کافی است قدم به قدم مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله اول: ایجاد پیامک سررسید و وارد کردن تنظیمات اولیه

برای شروع وارد بخش ارسال زماندار سامانه بشوید و گزینۀ پیامک سررسید را انتخاب کنید. سپس روی گزینۀ ارسال جدید کلیک نمایید.

ارسال-پیامک-با-زمانبندی

روش اول

بعد از کلیک بروی گزینه ارسال جدید پنجره ای به شکل زیر برای شما باز می شود. در ادامه، تک تک بخش های این قسمت را به شما توضیح می دهیم.

 1. عنوان : انتخاب عنوان، صرفاً جهت تفکیک پیامک های مختلف است و در متن پیامک شما هیچ تاثیری ندارد. با این حال، انتخاب یک عنوان متناسب به شما کمک خواهد کرد بعدها این ارسال را راحت تر پیدا کنید.
 2. شماره فرستنده: در این قسمت یکی از شماره های اختصاصی خود را انتخاب کنید. این همان شماره ای است که با آن پیام مربوطه به مخاطب ارسال میشود. سررسید-سامانه-پیامک
 3. متن پیامک: در این بخش متن پیامک خود را می نویسید. توجه کنید که اگر از این بعداً می خواهید استفاده کنید، پس از تایپ متن پیامک روی مثلث بالا سمت چپ کلیک کنید و از گزینۀ درج متن به متون سریع استفاده کنید. متن پیامک شما در ماژول متون سریع ذخیره خواهد شد.
 4. شما میتوانید برای ارسال بصورت تست شماهره خود را وارد کنید و ارسال تست انجام دهید .
 5. نحوه وارد کرده مخاطبین: شما به ۳ طریق می توانید شماره های خود را انتخاب کنید.
 • وارد کردن مستقیم شماره:در این قسمت شما می توانید شماره های مخاطبینتان را به صورت دستی وارد نمایید.
  توجه نمایید که مابین شماره ها باید لزوما یکی از کاراکترهای اینتر یا فاصله(space) یا کاما(,) یا سیمی کالن(;) وجود داشته باشد..
 • فایل متنی: از این قسمت می توانید به صورت دستی شماره های خود را وارد کنید یا اینکه از فایل پیش فرض موجود استفاده کنید.
 • دفترچه تلفن: شما میتوانید از شماره هایی که داخل ماژول دفترچه تلفن پنل خود ذخیره کرده اید استفاده کنید. دقت داشته باشید که می توانید یک یا چند گروه از مخاطبان خود را انتخاب کنید، اما در صورت انتخاب یک گروه تمام شماره های آن گروه با هم انتخاب می شوند و نمی توانید صرفا بعضی شماره ها را انتخاب کنید.
 1. شماره های مخاطبین : در سورت انتخاب وارد کردن مستقیم شماره ها کافیست بصورت دستی تایپ کرده و برای وارد کردن شماره جدید دکمه اینتر را کلیک کرده تا به خط جدید رفته و بتوانید شماره را وارد کنید .
 2. زمان بندی ارسال: در این بخش نحوه تکرار ارسال را که بصورت روزانه ، هفتگی ، ماهیانه و سالیانه می باشد انتخاب کنید ..
 3. تکرار ارسال: در این قسمت می توانید بازه زمانی تکرار هر ارسال را مشخص کنید.

مثلاً اگر می خواهید پیامک تا تاریخ اتمام ارسال هر دو روز یکبار ارسال شود این بخش را برروی 2 روز تنظیم کنید. شما حتی میتوانید روز را به هفته، ماه و سال هم تغییر دهید.

 1. شرط پایان تکرار ارسال: در این بخش شما میتوانید با انتخاب تاریخ مشخص زمان دقیق اتمام را از کادری که برای شما در پایین باز می شود انتخاب کنید و یا اینکه با انتخاب تعداد دفعات ارسال ، ارسال را پایان دهید ودر آخر هم با انتخاب بدون پایان ارسال ادامه دارد.
 2. زمان شروع ارسال: در این قسمت تاریخ ارسال پیامک خود را تنظیم کنید.

در آخر برروی گزینه مرحله بعد کلیک نمایید.

بعد از رفتن به مرحله بعد پنجره ای شامل هزینه های ارسال و... قابل نمایش می باسشد و در نهایت پس از تایید اطلاعات می توانید دکمه ارسال را کلیک کرده و پیام شما ارسال می شود .