A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: stdClass::$seo_Description

Filename: controllers/Web.php

Line Number: 256

Backtrace:

File: /home/payamak24/public_html/application/controllers/Web.php
Line: 256
Function: _error_handler

File: /home/payamak24/public_html/index.php
Line: 317
Function: require_once

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: stdClass::$seo_Title

Filename: controllers/Web.php

Line Number: 257

Backtrace:

File: /home/payamak24/public_html/application/controllers/Web.php
Line: 257
Function: _error_handler

File: /home/payamak24/public_html/index.php
Line: 317
Function: require_once

پیامک ۲۴ - ماژول ها - افزونه گرویتی فرم
مشاوره رایگان تلفنی

افزونه گرویتی فرم

کاملاً واضح است که جلب اعتماد مشتری ها یکی از عوامل موفقیت در فروش به حساب می آید. در واقع اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، تنها فاکتور موفقیت در فروش همین موضوع جلب اعتماد مشتری است؛ چراکه پایۀ هر دادوستد و معامله ای را اعتماد تشکیل می دهد.

اما چطور می توانیم این گنج گرانبها را بدست بیاوریم؟ یکی از راه ها، واردشدن از در امنیت است. به این صورت که در هنگام ثبت نام در سایت مان به مشتری نشان دهیم که اطلاعاتش پیش ما محفوظ است و از طرفی هر کسی هم نمی تواند به پنل کاربری اش دسترسی داشته باشد. کدهای احراز هویت، اعتماد مشتری را برای شما می خرند.

با کمک مجموعۀ گرویتی فرم که یکی از آن ها همین افزونۀ پیامکی است، می توانید تمام فرم های سایت تان را به پنل پیامکی پیامک ۲۴ وصل کنید تا در صورت لزوم برای مشتری هایتان کد تایید ارسال شود و علاوه بر جلب اعتماد آن ها، امنیت سایت تان هم بالا برود.

معرفی افزونه گرویتی فرم

افزونه گرویتی فرم یک افزونۀ آشنا و محبوبی به حساب می آید که در ساخت انواع فرم، حرف اول را می زند. پلاگین پیامکی این افزونه که در این جا معرفی می کنیم، کار ارسال پیامک را برایتان انجام می دهد. این پلاگین ویژگی ها و پیش نیازهایی دارد که در ادامه می خوانید:

قابلیت های افزونه پیامک گرویتی فرم

 • ارسال پیامک به مدیر (بی نهایت مدیر)
 • ارسال پیامک به کاربر
 • تایید شماره موبایل کاربر قبل از ثبت فرم
 • پشتیبانی از شورتکدهای فیلدهای گرویتی فرم
 • اضافه کردن فیلد خبرنامه افزونه WP-SMS به فیلدهای گرویتی فرم
 • پشتیبانی از منطق های شرطی جهت ارسال پیامک های مختلف وابسته به شروط مختلف
 • و...

پیش نیاز افزونه پیامک گرویتی فرم

 • PHP حداقل 5.6
 • گرویتی فرم حداقل 1.9.15 و ترجیحاً نسخۀ آخر
 • یک سامانۀ پیامکی مجهز به API
 • آموزش استفاده از افزونۀ پیامکی

این پلاگین را می توانید بعد از دانلود، مثل سایر افزونه های تکمیلی گرویتی فرم از مسیر مدیریت وردپرس >> افزونه ها >> افزودن نصب کنید. بعد از نصب به قسمت فرم ها در پنل مدیریتی وردپرس مراجعه کنید. ملاحظه می کنید که یک زیرمنو به نام اطلاع رسانی پیامکی اضافه شده است. خب حالا برای ارسال اس ام اس آن هم به صورت خودکار، باید اطلاعات سامانۀ پیامکی را وارد کنید. دانلود افزونه گرویتی فرم

مرحلۀ اول: واردکردن تنظیمات سامانه پیامکی

برای پیکربندی وب سرویس یا همان واردکردن تنظیمات سامانۀ پیامکی، مسیر مدیریت وردپرس >> فرم ها >> تنظیمات >> تنظیمات پیامک را طی کنید تا تصویری مثل تصویر زیر پیش چشمتان ظاهر شود. اتصال به وب سرویس

در تصویر بالا چندتا فیلد ملاحظه می کنید که در ادامه در مورد همه شان توضیح مختصری می دهم.

فیلد وب سرویس پیامکی

این فیلد یک لیست کشویی است که شما باید از طریق آن نام سامانه پیامکی تان را انتخاب کنید. بعد از اینکه سامانه مورد نظرتان را انتخاب کردید، صفحه مجدد لود می شود و فیلدهایی مثل نام کاربری و کلمۀ عبور ظاهر می شوند.

فیلد نام کاربری و کلمۀ عبور

در این قسمت نام کاربری و کلمۀ عبور API سامانۀ پیامکی تان را وارد کنید. در اکثر سامانه های پیامکی نام کاربری و کلمۀ عبور API همان نام کاربری و کلمۀ عبوری است که به وسیلۀ آن وارد سایت سامانۀ پیامکی می شوید؛ ولی اگر برای API نیاز به نام کاربری و کلمۀ عبور دیگری باشد خود سامانۀ پیامکی آن ها را در اختیارتان قرار می دهد.

فیلد فرستنده

در این فیلد باید شماره خطوط عمومی یا اختصاصی را که برای ارسال پیامک در اختیارتان قرار داده شده، وارد کنید. این خطوط با اعدادی مثل 1000، 2000، 3000، 5000 و ... شروع می شوند.

فیلد شمارۀ پیش فرض شما

این فیلد کاملاً اختیاری است. در این قسمت می توانید شمارۀ موبایل خودتان را به عنوان مدیر وارد کنید. اگر می خواهید چندتا شماره در این قسمت وارد کنید؛ باید آن ها را با (,) از هم جدا کنید.

فیلد کد کشور

در این قسمت باید کد ایران را به صورت +98 وارد کنید.

فیلد نمایش اعتبار پیامک

اگر سامانۀ پیامکی شما یک API هم برای دریافت مقدار اعتبار پیامک داشته باشد، این گزینه برایتان فعال می شود و می توانید در تمام صفحات افزونۀ پیامک، اعتبار پیامکی تان را ببینید. توصیۀ ما این است که این فیلد را فعال نکنید چون ممکن است باعث کندی مدیریت وردپرس شود.

فیلد منو در ادمین بار

با فعال کردن این مورد در ادمین بار وردپرس، یک منوی جدید ظاهر می شود که لینک قسمت های مختلف افزونه به آن اضافه می شود. تنظیمات وب سرویس در این مرحله به پایان می رسد و لازم نیست که هربار تغییرش بدهید؛ فقط درصورتی که نام کاربری یا کلمۀ عبور تغییر کرد، دوباره به این قسمت مراجعه کنید و آن را ادیت کنید.

حالا چطور مطمئن شویم که به وب سرویس وصل شدیم؟

با ارسال یک پیامک تستی می توانیم از این قضیه مطمئن شویم. به این صورت که به قسمت فرم ها و بعد اطلاع رسانی پیامکی وارد می شوید و مشابه تصویر زیر پیامک تستی را ارسال می کنید. اتصال افزونه گرویتی فرم به وب سرویس

بعد از زدن دکمۀ ارسال اگر پیغام «پیامک با موفقیت ارسال شد» را دیدید، یعنی همه چیز به خوبی و خوشی پیش رفته؛ در غیر این صورت یعنی ارسال با خطا انجام شده است که باید بررسی های لازم را انجام دهید و مشکل را حل کنید.

مرحلۀ دوم: اتصال افزونۀ پیامک به فرم ها

در این مرحله باید افزونه را به فرم ها وصل کنید تا با ثبت فرم جدید، یک پیامک به کاربر و مدیر ارسال شود. برای این کار اول باید فرم مورد نظرتان را بسازید، در داخل فرم یک فیلد متن تک خطی را به عنوان شمارۀ موبایل قرار بدهید. به طور مثال فرم زیر را نگاه کنید: ساخت فرم

بعد از ذخیره کردن فرم، روی قسمت تنظیمات کلیک کنید و زیرمنوی پیامک را انتخاب کنید. اتصال افزونه پیامکی گرویتی فرم به وبسرویس

بعد از کلیک،صفحۀ زیر پیش رویتان ظاهر می شود. گزینۀ افزودن جدید را بزنید. تنظیمات افزونه گرویتی فرم

بعد از کلیک گزینۀ افزودن جدید به پنجره زیر هدایت می شوید. تنظیمات افزونه پیامکی گرویتی فرم

این بخش را پر کنید و دکمۀ به روزرسانی را کلیک کنید. در ادامه به اختصار راجع به هر کدام از فیلدهای پنجره بالا توضیح می دهم.

فیلد انتخاب فرم

به این فیلد دست نزنید؛ چون به شکل خودکار فرم مورد نظر شما را انتخاب کرده است.

فیلد شمارۀ فرستنده

در این قسمت می توانید شمارۀ فرستنده ای را که برای این فرم در نظر دارید، انتخاب کنید.

فیلد سازگاری با درگاه های پرداخت

ممکن است فرم شما به درگاه پرداخت هم متصل باشد و روزانه افراد زیادی فرم را پر کنند ولی تراکنش موفقی نداشته باشند؛ به زبان ساده تر یعنی به صفحۀ بانک بروند ولی به هر دلیلی خرید خودشان را کنسل کنند. اگر می خواهید که فقط در صورت تراکنش های موفق برای شما پیامک ارسال شود، این گزینه را تیک بزنید و مشخص کنید که در چه وضعیتی از پرداخت، برایتان پیامک ارسال شود.

فیلد تغییر کد کشور

این قسمت را تغییری ندهید و بگذارید به همان صورت +98 باقی بماند.

پیامک مدیر

در قسمت شمارۀ موبایل مدیران، شمارۀ همراه مدیرها را با کاما از هم جدا کنید. در قسمت متن پیامک مدیر هم باید متن دلخواه خودتان را وارد کنید تا برای مدیران ارسال شود. اگر قصد دارید فقط در شرایط خاصی به مدیر پیامک ارسال شود، می توانید منطق شرطی را هم فعال کنید و مثل سایر منطق های شرطی گرویتی فرم شرط خودتان را لحاظ کنید.

پیامک کاربر

پیامک کاربر هم چیزی شبیه پیامک مدیر است؛ تنها فرقی که دارد این است که شمارۀ موبایلش ثابت نیست. مطابق تصویر بالا، باید فیلدی را که با نام موبایل ساخته بودید، داخلش انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که اگر فیلد پیامک کاربر را خالی بگذارید، پیامکی به کاربر ارسال نمی شود. در قسمت شماره های اضافه هم می توانید شمارۀ دلخواهی را اضافه کنید تا همان مطلبی که برای کاربر ارسال می شود، به آن شماره هم ارسال شود.

وقتی روی دکمۀ ذخیره کلیک کنید، دیگر کار تمام است و فرم شما به پیامک متصل شده است. در آخر اگر در هر کدام از مراحل بالا سوالی برایتان پیش آمد حتماً کامنت بگذارید.

دانلود مستقیم

راهنمای استفاده از ماژول

برای استفاده از ماژول پس از ثبت نام بر روی سامانه و فعالسازی حساب کاربری خود، درخواست دریافت ماژول رو از بخش پشتیبانی (تیکت) ارسال نمایید.