مشاوره رایگان تلفنی

راهنمای پنل کاربری

 1. راهنما
 2. امکانات
 3. اضافه به لیست

اضافه به لیست

اضافه به لیست یکی از پرکاربردترین امکانات پیامک۲۴ محسوب می شود. در این راهنما، قصد داریم تمام آنچه را برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم دارید، به شما آموزش دهیم.

اضافه به لیست چیست؟

این ماژول قرار است به شما این امکان را بدهد که مشتریان شما با ارسال یک پیامک بتوانند شماره تلفن خود را در دفترچه تلفن سامانه شما ثبت کنند.

آموزش استفاده از اضافه به لیست

برای یادگیری نحوه استفاده از اضافه به لیست، کافی است قدم به قدم با این آموزش همراه شوید.

مرحله اول: ایجاد اضافه به لیست و وارد کردن تنظیمات اولیه

برای شروع، وارد بخش امکانات سامانه بشوید و اضافه به لیست را انتخاب کنید. سپس، برای ایجاد اضافه به لیست برروی گزینۀ درج اضافه به لیست جدید کلیک نمایید.

مرحله اول- آموزش اضافه به لیست

پس از زدن این گزینه پنجره ای باز می شود که همانطور که در تصویر می بینید، این ماژول از سه بخش تنظیمات ، شروط و عملگر تشکیل شده است:

بخش اول: تنظیمات

 1. عنوا ن اضافه به لیست: انتخاب عنوان، صرفاً جهت تفکیک اضافه به لیست های مختلف است و در متن پیامک شما هیچ تاثیری ندارد. با اینحال انتخاب یک عنوان مناسب بعدا به شما کمک می کند اضافه به لیست مورد نظر خود را راحت تر پیدا کنید.
 2. گیرنده: از این قسمت می توانید یکی از شماره های اختصاصی خود را انتخاب کنید. این همان شماره ای است که مشتریان شما قرار است مشخصات خود را به آن ارسال کنند.

نکته: در صورت انتخاب “ همه شماره ها” اضافه به لیست ایجاد شده روی پیامک های دریافتی از کلیه خطوط اختصاصی شما در پنل، اعمال خواهد شد.

 1. فرستنده: از این قسمت می توانید انتخاب کنید که با کدام یک از خطوط اختصاصی خود برای مشتریان پیامک خود را ارسال کنید.
 2. پوشه محل ذخیره در پیامهای دریافتی : شما می توانید پیام های دریافت شده برای این پیام را در پوشه ای مجزا ذخیره کنید فقط کافیست بر روی پوشه مورد نظر خود که قبلا ساخته اید کلیک کنید .
 3. اعمال بازه زمانی: در این قسمت می توان تنظیم کرد که "اضافه به لیست" شما از چه تاریخی تا چه تاریخی فعال باشد.

بخش دوم: شروط

 1. شرط شماره همراه: اگر قصد دارید شماره موبایل های خاصی را مرحله سوم - اضافه به لیست به دفترچه تلفن اضافه کنید، از این قسمت می توانید انتخاب کنید که چه شماره هایی به دفترچه تلفن شما اضافه شود. مثلا می توانید انتخاب کنید شماره هایی که با پیش شماره ۰۹۱۲۱ آغاز می شوند به دفترچه تلفن شما اضافه شوند.
 2. شرط متن پیامک: در این قسمت شرطی بر روی متن دریافتی از مخاطب تعیین می شود. با فعال کردن این شرط تنها پیامک هایی که شرط مورد نظر را داشته باشند (مثلا پیامک هایی که با ۲ شروع می شوند)، به دفترچه تلفن شما اضافه خواهند شد.
در صورت خالی گذاشتن این کادر شماره مخاطب، با هر متنی که ارسال نماید، در دفترچه تلفن ذخیره خواهد شد.

در صورتی که تمایل دارید نام و نام خانوادگی مخاطب علاوه بر شماره موبایلش در دفترچه تلفن ذخیره شود بایستی متن پیامک خود را با فرمت زیر ارسال نماید:

*نام*نام خانوادگی *احمد*عزیزی

دقت نماییدکه بین نام ونام خانوادگی باید همین کاراکتر تعیین شده (مثلا *)، قرار گیرد.
چنانچه قصد دارید مطالب اضافه تری از نام و نام خانوادگی (مثلا تاریخ تولد) را به اطلاعات مشتریان خود اضافه کنید، همانند زیر با یک ستاره توضیحات اضافه را می توانید وارد کنید. این اطلاعات در بخش توضیحات دفترچه تلفن اضافه خواهند شد.

*نام*نام خانوادگی*توضیحات اضافی

بخش سوم: عملگر

 1. گروه مخاطبین : مرحله سوم - اضافه به لیست از این قسمت گروه یا گروه هایی از دفترچه تلفن که تمایل به ذخیره اطلاعات مخاطب در آنها را دارید انتخاب نمایید.
 2. متن پیامک: در صورت وارد نمودن متن در این قسمت یک پیامک با این محتوا برای مخاطب ارسال خواهد شد. در غیر اینصورت پیامکی ارسال نخواهد شد.

در نهایت روی گزینۀ تایید کلیک کنید.

اضافه به لیست ایجاد شده به شما نمایش داده می شود و قابل ویرایش و حذف نیز می باشد.