مشاوره رایگان تلفنی

راهنمای پنل کاربری

 1. راهنما
 2. امکانات ویژه
 3. پیامک مناسبت

پیامک مناسبت

پیامک مناسبت یکی از پرکاربردترین امکانات پیامک ۲۴محسوب می شود که می تواند موفقیت کسب و کار و کمپین های شما را چندین برابر کند. در این راهنما قصد داریم تمام آنچه را برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم دارید، به شما آموزش دهیم.

پیامک مناسبت چیست؟

پیامک مناسبت در حقیقت پیامکی است که شما به مناسبت خاصی برای مخاطب خودتان ارسال می کند. مواردی مثل سالگرد ازدواج یا مناسبت های رسمی را می توان با استفاده از این سرویس به مخاطبان تبریک گفت و با این حرکت ساده و کم هزینه، احساس خاص بودن را در آن ها ایجاد کرد که در نهایت می تواند باعث وفاداری مشتری به شما بشود!

کاربردهای پیامک مناسبت

در حین استفاده از سرویس پیامک مناسبت، شما گزینه های زیادی دارید و به اصطلاح دستتان باز است. برای درک بهتر کاربردهای پیامک مناسبت، ما در این قسمت چند استفاده خیلی متداول از این ابزار را به شما نشان خواهیم داد.

 • تبریک مناسبت ها

یکی از مهمترین کاربردهای پیامک مناسبت همانطور که از اسم آن مشخص است، تبریک مناسبت های رسمی و شخصی است. البته طبیعتا برای استفاده از سرویس پیامک مناسب برای مناسبت های شخصی، قطعا به اطلاعات شخصی مخاطب خودتان نیاز خواهید داشت.

اگر دقت کرده باشید بیشتر بانک ها، موسسه ها و سازمان های بزرگ مناسبت ها را به مشتریان خود تبریک می گویند، شما میتوانید با استفاده از این ماژول تبریک تولد، سال نو، ازدواج و دیگر مناسبت ها را به مشتریان و یا کارکنان خود ارسال کنید.

 • یادآوری تاریخ اتمام بیمه

یکی دیگر از کاربردهای پیامک مناسبت استفاده آن در دفاتر بیمه می باشد. شما خیلی راحت می توانید از این ماژول برای یادآوری تاریخ انقضای بیمه نامه به مشتریان استفاده کنید.

 • اطلاع از پایان سرویس های سالیانه

همانطور که می دانید بسیاری از خدماتی که شرکت ها و سازمان ها (چه خصوصی و چه دولتی) ارائه می دهند بصورت اشتراک سالیانه یا ماهانه هستند. یکی از بهترین خدماتی که می تواند تجربه مشتریان شما را لذت بخش تر و کامل تر بکند این است که چند روز قبل از اتمام سرویس او، به مشتری خبر بدهید تا بتواند برنامه ریزی درستی بکند. سرویس پیامک مناسبت بهترین ابزار برای این کار است و فقط کافی است اطلاعات مشتری یا مخاطبتان را وارد کنید تا تمامی این یادآوری ها به صورت خودکار و سر وقت انجام شوند.

چگونه از پیامک مناسبت استفاده کنم: آموزش

در این قسمت یک راهنمای کامل برای شما آماده کرده ایم. فقط کافی است این راهنما را دنبال کنید تا در چند قدم ساده، نحوه کار با پیامک مناسبت را یاد بگیرید.

برای شروع کار ;وارد بخش امکانات ویژه سامانه بشوید و پیامک مناسبت را انتخاب کنید. سپس برروی گزینه ایجاد پیامک مناسبت جدید کلیک نمایید.

آموزش کار با پنل پیامک مناسبت

بعد از اینکه روی گزینه "ایجاد پیامک مناسبت جدید" کلیک کردید، یک پنجره به شکل زیر برای شما باز می شود. در ادامه، تک تک بخش های این پنجره به جزئیات کافی برای شما توضیح داده شده است.

آموزش کار با پنل پیامک مناسبت آموزش کار با پنل پیامک مناسبت

 1. عنوان :انتخاب عنوان، صرفاً جهت تفکیک پیامک های مناسبت مختلف است و در متن پیامک شما هیچ تاثیری ندارد. با این حال، انتخاب یک عنوان متناسب به شما کمک خواهد کرد بعدها پیامک مناسبت خود را راحت تر بتوانید پیدا کنید. در حقیقت یک نوع دسته بندی به حساب می آید.
 2. فرستنده: از این قسمت یکی از شماره های اختصاصی پنل خود را به منظور ارسال پیامک از آن به مخاطبین انتخاب نمایید.
 3. تاریخ ارسال: در این قسمت باید مناسبت خود را که قبلا در ماژول دفترچه تلفن ذخیره کردید انتخاب کنید ..
 4. ارسال: در این قسمت باید موعد مقرر ارسال که میتواند چند روز قبل یا بعد باشد به همراه ساعت ارسال را انتخاب کنید .

شما متناسب با مناسبتی که در نظر دارید مناسبت را انتخاب نمایید.

به عنوان مثال برای تبریک تولد، از این لیست باید تاریخ تولد انتخاب شود و همینطور اگر قصد ارسال پیامک مناسبت های دیگر را دارید از لیست، مناسبت موردنظر را انتخاب نمایید.

 1. فیلدهای مخاطبین: سامانه به صورت خودکار تمامی ستون های درج شده در فایل اکسل در ماژول دفترچه تلفن را به شما نمایش می دهد. شما میتوانید از هر یک از این ستون ها داخل متن پیامک خود استفاده نمایید.
 2. متن پیامک: در این قسمت متن پیامک خود را وارد کنید. می توانید از فیلدهایی که در بالای این قسمت مشاهده می نمایید، برای جایگزین شدن درمتن پیامک و شخصی سازی نمودن آن برای هرمخاطب استفاده کنید.

به عنوان مثال اگر بخواهید تاریخ تولد دوستانتان را تبریک بگویید و متن پیامک شما "آقای امامی تولدتان مبارک" باشد به صورت زیرعمل نمایید:

ابتدا روی کلمه جنسیت و سپس نام خانوادگی کلیک کنید، سپس متن "تولدت مبارک" را به ادامه آن بیفزایید که درنهایت متن به صورت زیرخواهدبود:

#gender# ; #lastname# ; تولدتان مبارک.

سامانه به صورت خودکار جنسیت و نام خانوادگی هر مخاطب را از دفترچه تلفن جایگزین ;#gender# و ;#lastname# خواهد نمود و نیازی نیست که خودتان بصورت دستی، اطلاعاتی را وارد کنید.

  1. گروه مخاطبین: دراین بخش، همه ی گروه های دفترچه تلفن به شما نمایش داده می شود. اگر گروه یا گروه های خاصی برای این پیامک مد نظرتان است، خیلی راحت می توانید از این بخش انتخاب کنید.

در آخر برروی گزینه تایید کلیک نمایید.

از کجا بدانم که پیامم ارسال شده: وضعیت ارسال و دریافت گزارش ارسال

بعد از ثبت پیامک مناسبت در همان بخش رکورد آن ثبت میشود و امکان ویرایش و حذف نیز خواهید داشت.

آموزش کار با پنل اس ام اس مناسبت

شما میتوانید چندین پیامک مناسبت برای مناسبت های متفاوت و برای گروههای مختلف دفترچه تلفن ایجاد نمایید.

خب...!

میبینید که با استفاده از قابلیت پیامک مناسبت تصویر ذهنی خوشایندی در ذهن مخاطب خود ایجاد کردید که همین امر سبب ماندگاری شما در ذهن مخطبان قرار خواهد گرفت و مخاطبین شما می دانند که همیشه آماده ارسال امکانات خود به آنها می باشید .